Pētījums, kuru plašākai sabiedrībai prezentēja profesors Nigels Bundreds (Nigel Bundred) Eiropas krūts vēža konferencē Amsterdamā atklāja to, ka testējot divu zāļu apvienošanu – Herceptin (a.k.a trastuzumab) un Lapatinib – iegūti apbrīnojamus rezultātus!

Šīs divas iepriekš minētās zāles jau kādu laiku tiek izmantotas krūts vēža ārstēšanā, bet šī ir pirmā reize, kad tās tikušas apvienotas kopā un lietotas pirms operācijas un ķīmijterapijas. Rezultātā atklāts, ka ar to palīdzību ir iespējams pilnība iznīcināt dažas krūts vēža formas tikai 11 dienās!

Viņu mērķis ir lietot šīs zāles, lai cīnītos pret proteīnu HER2 (human epidermal growth factor receptor 2 -Tulkojumā: Cilvēka epidermas augšanas faktora receptors 2) kurš ietekmē vēža šūnu augšanu un dalīšanos. Šis vēža veids arī biežāk atgriežas, salīdzinājumā ar citiem vēža veidiem.

Vēl viens iemesls, kas padara šo jauno ārstēšanās metodi tik pievilcīgu, ir fakts, ka tā dažos gadījumos var novērst nepieciešamību pēc ķīmijterapijas un / vai operācijas. 

Pētījuma rezultāti:

Raksta turpinājums nākamajā lapā!

Lapas: 1 2

Pievienots sadaļā:

Iespaidīgi, Informatīvi, Raksti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*