aija-1

Uzņēmējs Oskars Polmanis, nolēma papētīt nedaudz sīkāk “viszinošās” Saeimas deputātes Aijas Barčas finansiālo stāvokli un ienākumus, kurus kundze saņēmusi strādājot valsts ierēdniecībā un deputāta amatā – tātad ienākumu, kurus sedzām mēs – nodokļu maksātāji. 

Deputāte Aija Barča nesen radio intervijā (to noklausīties var ŠEIT) apgalvoja, ka “Ja uzņēmējs nespēj samaksāt nodokli par savu darbinieku, tad es nesaprotu, kas tas vispār ir par uzņēmēju”

Oskars par deputāti Aiju Barču raksta:

“Kas sasodīts ir Aija Barča? Ak, deputāte! Sen? Jā, diezgan sen. Ko viņa jauku ir sadarījusi? Hm, nav ne mazākas nojausmas. Jā, tieši tādas pārdomas man radās pēc deputātes Aijas Barčas paziņojumiem par nekam nederīgajiem uzņēmējiem, kas nespēj nomaksāt visus Barčas nolemtos nodokļus. Jā, mani tas aizvainoja, jo balsi kārtējo reizi ir pacēlusi persona, kas daudzus gadus ir barojusies no valsts budžeta naudas. Jā, tieši tāpat kā lielākā daļa ierēdniecības dažādās dienestos un institūcijās, arī Barča ir spogulis neizpratnei, no kurienes viņas kontā rodas nauda. Nē, nē, ne no Valsts Kases, bet gan visiem tiem cilvēkiem, kas strādā privātajā sektorā. Jā, tieši uzņēmēji un viņu kolēģi (privātā sektora darba ņēmēji) ir tie, kas šai Aijai Barčai 2015.gadā sameta 46 007 EUR (Alga saeimā: EUR 3’261 EUR mēnesī, pensija 572 EUR mēnesī {tagad padomājam, cik saņem lielākā daļa mūsu vecāku}).
Aija Barča bijusī latviešu valodas skolotāja, kas politiskai karjerai pievērsusies jau 1993.gadā. Tātad politikā jau ir 23 gadus, kas varētu liecināt, ka ir kaut ko vērtīgu paveikusi valsts labā. Pirmo reizi Saeimā tika 1997.gadā no LSDSP saraksta, pēc tam 8.Seimas vēlēšanas netika ievēlēta un bija jānīkst bada maizē Liepājas sociālajā dienestā un administrācijā gadā nopelnot aptuveni 20 000 LVL (~ 28 500 eur jeb 2 375 mēnesī). Bet tad 2006.gadā politikas fortūna pavērsās par labu Barčas kundzei un no Tautas Partijas viņa atkal iekļuva Jēkaba ielas kabinetos. Kopš tā laika viņa šo namu nav pametusi, jo vēlētāji viņu dāsni ir atstājuši pūlēties savā vārdā. Tagad viņa pārstāv ZZS.
Pēc publiski pieejamās informācijas deputāte Barča 13 gados, ko ir pavadījusi Saeimas kabinetos un zālēs, ir nopelnījusi algā 326 160 EUR. Savukārt par sirds dēstiem, ko viņa ir izcietusi pametot dzimto Liepāju, kompensācijā par dzīvokļa nomu ir saņēmusi ~ 72 500 EUR. Par šo summu viņa visus gadus, kopš ar liegiem solīšiem ir berzējusi Jēkaba ielas telpu grīdas, ir nomājusi dzīvokli no Teiksmas Kļementjevas, kas starp citu ir “Saskaņas” deputāta Andreja Kļementjeva māte. Mēs taču visi zinām, cik maksā dzīvoklis Rīgā. Un kādu tieši dzīvokli ir iespējams iegādāties par 72 500 EUR?
Un tas nebūt nav viss. Tā kā Barčas kundze vairs nav nekāda jaunā lēdija un viņa ir dikti pūlējusies valsts labā, viņai jau pienākas arī pensija. Un tā arī nav nekāda pietiecīgā. Kopš 2006.gada, kad nopelniem bagātai deputātei tika piešķirts pensionāres statuss, viņai no VSAA budžeta izmaksāti nieka 54 109 EUR. Interesanti, ka desmit gados, kopš Barčas kundze saņem pensiju, viņas pensijas apjoms gadā ir pieaudzis par aptuveni 70%. Vai zināt, kādu pensionāru, kuram tik raženi ir kāpusi pensija?
Kas no šī visa ir secināms? Tātad kopš ir pieejamas amatpersonas deklerācijas (tas ir 2000.gads) par darbu Saeimā Barčas kundze no Valsta Kases ir saņēmusi gandrīz 400 000 EUR. Šis cipars liek uzdot tādu vienkāršu jautājumu – Barčas kundze – ko Jūs esat labu paveikusi Latvijas labā par 400 000 EUR, ja neskaita uzņēmēju kaunināšanu šajā nedēļā?
Un, lai tā bilde paliktu pavisam šķība un nepatīkama, paņemsim vidējo statistisko algu, kas pēc CSP datiem Latvijā ir 818 EUR (bruto), kas nozīmē, ka par šo algu valsts budžetā mēnesī būtu jānonāk 430.36 EUR. Attiecīgi sanāk, ka, lai viens cilvēks varētu nomaksāt Barčas kundzes politisko darbošanos, viņam būtu jāstrādā 929 mēnešus jeb 77 gadus. Bet, ja saņemat noteikto minimālo algu 370 EUR, tad būtu jāstrādā 2162 mēnešus jeb 180 gadus.
Un tagad es teikšu tā – ziniet, Barčas kundze, par saviem darbiniekiem es mēģināšu visu nomaksāt, bet Jūsu izklaides Saeimā es gan nevaru atļauties, tādēļ esiet tik laipna un nolieciet mandātu. Es nevēlos Jūs vairs redzēt!”

Zemāk pievienotajā foto redzami Barčas kundzes ienākumi pēdējo gadu laikā: 

aija-2

Kāds ir Tavs viedoklis? Izsaki to komentāros!

Avots: Oskars Polmanis Facebook profils

Piedalies satura veidošanā! Pievieno savu stāstu, video, foto ŠEIT vai atraksti runabildes@gmail.com
Egils Zimulis
Vairāk lasīt šeit...

Pievienots sadaļā:

Informatīvi, Personības, Raksti, Šokējoši

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*