FOTO: Latvijas vilcieni salīdzinājumā ar 12 citu valstu vilcieniem…

Kāds jaunietis nolēma salīdzināt Latvijas vilcienus ar citu valstu vilcieniem un rezultāts tiešām nedaudz šokē, jo pat Āfrikā ir daudz mūsdienīgāki vilcieni, nekā Latvijā, nemaz nerunājot par mūsu pašu kaimiņzemju vilcieniem…

Jaunietis raksta:

“Nesen padzirdēju par kārtējo “Pasažieru Vilciena” iepirkumu vai kaut ko tamlīdzīgu un nodomāju, ka jāpainteresējas par čukčukbāņiem citās zemēs. Būšu atklāts – redzētais, maigi izsakoties, šokēja. Tiešām nebiju iedomājies, ka Latvija šajā jautājumā ir TIK ĻOTI atpalikusi. Bildēs redzamais Latvijas vilciens ir fočēts 2017. gada oktobrī Slokā.”

2008. gadā Gruzija pārcieta karu ar Krieviju. 2009. gadā Gruzīni saņēma savu pirmo, jauno vilcienu no Ķīnas. Latvijā pasažieru vilcieni vēl joprojām nav īpaši mainījušies jau gadu desmitiem.

Baltkrievijā dzelzceļa ritošā sastāva atjaunošanu sāka 2012. gadā.Latvijas Finanšu ministrija šajā gadā pasludina, ka Latvijas vilcienu iepirkums esot neizdevīgs. Pasažieru vilciens uzsāk sarunas par bezvadu interneta ieviešanu vilcienos. Nepaiet ne 5 gadi un 2017. gada beigās internets esot ievilkts.

2018. gadā Igaunijas dzelzceļš plāno ieguldīt 8.4 miljonus eiro jaunas dzelzceļa līnijas izbūvei starp Paaskula līdz Keilas stacijām. Latvijā 2018. gadā no Rīgas uz Gulbeni, ar vilcienu, varēs aizbraukt trīs reizes.

2008. gadā Lietuvieši sāk braukāt jaunajos vilcienos. Gadu vēlāk mēs beidzam braukāt maršrutā Rīga – Ērgļi.

Raksta turpinājums un FOTO nākamajā lapā!

Iesaki šo rakstu citiem!

RB Author

Comments

  Imants Parādnieks

  (12/02/2018 - 15:27)

  Autora dvēs’les stāvoklis=”Skat – kādi Pasaulē brīvi “zaķi” ganās! A mana sieva? Ūžas!”

   Ināra Ezergaile

   (12/02/2018 - 17:22)

   Nav mūsējie slikti, priekš parastajiem tieši laikā, ko tie lauķi jēdz…..Latvija Parādniekam ir Rīgā, mazliet ap, viņš ar tiem nebrauc un nebrauks, kam gan interesē ko tie ārpus skatās un laizās, ne jau visiem medus uz mēles kūst. A kurš ta vainīgs, ka sava sieva ….Ūžas? Tak jau Imantiņš pats!

  Ināra Ezergaile

  (12/02/2018 - 17:14)

  Ina
  Man nebūtu pretī braukt kaut ar vecajiem, …ja vien viņi būtu. Dzelzceļu likvidēja(sliedes noņēma līdz Krievijas robežai) Tālāk par Gulbeni(tur arī satiksmes nav) nav iespēja tikt, kaut kursēja agrāk 2 vilcieni diennaktī Rīga-(Pitalova)-Abrene),. Pasažieru bija daudz, bija dzelzceļa stacijas, bija cilvēkiem darbs. Līdz ar vilcienu noņemšanu, tika daudzas iestādes izjukušās, sabrūk lielās noliktavas, zaudē darbu cilvēki, tiek pārslogota šosejas ar baļķvedējiem, tranzīta kravu. Vilcienu satiksme ļoti atslogotu ceļus, nu nav nekā. Kāpēc mūsu zemē nav iespējas kaut ko modernizēt(atzīt pieļautās kļūdas, labot tās?) iepirkuma naudas novirza kaut kur, kaut kam. Jā, latvietis pieticīgs un pacietīgs, lai nu ciešas vēl, tāpat jau nav vilcienu(reisu, paskatīties var aiziet uz muzeju) vai Rīgas staciju

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *