Lūk, kāpēc pa nakti lādēt telefonu gultā NAV laba doma!

Šī ir īstā vietā un reize, kad vajadzētu mācīties no citu kļūdām un neizmēģināt pašiem tās uz savas ādas!

Populārākā vieta telefona uzlādei

Šādi statistikas dati par Latviju nav zināmi, tomēr ASV izpētīts, ka 53% bērnu un pusaudžu atstāj uz nakti savus telefonus un planšetes lādēties gultā vai pat zem spilvena. Protams, iemesli ir visai praktiski – pirmkārt, no rīta tev ir 100% uzlādēts telefons, kuru pēc tam var visu dienu lietot. Otrkārt, tas atrodas tev pie rokas, var to lietot pirms gulētiešanas un tūdaļ pamostoties.

Par to, kāpēc varbūt nav laba ideja aizmigt un mosties ar telefonu, šoreiz nav stāsts. Bet par to, ka atstāt gultā lādēties elektroierīci ir bīstami, gan pastāstīsim.

Ugunsdzēsēji izplata brīdinājumu

ASV, Ņūtonas Ugunsdrošības departaments sociālajos tīklos dalījies ar uzsaukumu cilvēkiem, kuriem piemīt šis ieradumus, bet, jo īpaši, vecākiem, kuru bērni neapjauš, cik bīstami tas ir.

Elektroierīce uzlādes laikā var sakarst un pat uzliesmot, kamēr telefona vai planšetes īpašnieks guļ saldā miegā un neko nenojauš.

Šeit redzams foto no atgadījuma, kuru laimīgā kārtā cilvēki laicīgi novērsa. Departaments lūdz visus gan pašiem ievērot ieteikumu nelādēt ierīces gultā, gan pārbaudīt, vai tavi ģimenes locekļi zina šo informāciju.

Nakts lādēšana bojā bateriju

Starp citu, ir izpētīts, ka šādi uzlādējot telefonu tiek nodarīts kaitējums baterijai – tās mūžs kļūst īsāks. Nav ieteicams telefonu atstāt pieslēgtu lādētājam brīdī, kad baterija ir 100% pilna. Tieši tamdēļ zinātāji teic – nakts lādēšana nav laba ideja, ja vēlies, lai ierīce kalpotu ilgi.

Pretēji vispārpieņemtam mītam, mūsdienu telefonus nemaz nav ieteicams katru reizi pilnībā uzlādēt līdz 100%, drīzāk “veselīgāk” baterijai būs, ja to palādēsi vairākas reizes dienas laikā un katru reizi mazliet.

“Li-on baterijas nav nepieciešams uzlādēt līdz galam, vēl jo vairāk – tas nav ieteicams,” rakstīts pētījumā. “Augsts spriegums rada baterijai papildu stresu.”

Re, kā – izrādās, ka mēs vienmēr esam lādējuši telefonus nepareizi! Labāk to darīt pa dienu, epizodiski un neuzlādējot līdz 100%.

Avots: fenikssfun.com

Iesaki šo rakstu citiem!

Leave a Comment