Rīgas sabiedriskajā transportā tiek apzināti izplatīta maldinošā vēsture!

Maldinoši un tendenciozi atlasīti fakti iedzīvotāju prātiem var uzglūnēt ne vien šaubīgos interneta portālos un sociālo tīklu profilos, bet arī Rīgas sabiedriskajā transportā, raksta la.lv

Rīgas sabiedriskajā transportā notiek lielas un dārgas pārmaiņas. Ir uzstādīti ekrāni, kur blakus informācijai par sabiedriskā transporta kustību tiek piedāvāta izklaidējoša programma latviešu un krievu valodā, kā arī Rīgas domes un tās amatpersonu reklāmas. Cita starpā ir radīta sadaļa “Diena vēsturē”. Tieši par šīs programmas saturu esam saņēmuši sūdzības gan no mūsu lasītājiem, gan vēsturniekiem.

Piemēram, šā gada 22. martā mikroautobusu informatīvajos ekrānos latviešu un krievu valodā tika publicēts šāds “fakts” – “1939. gada 22. martā Otrajā pasaules karā Vācija atņem Lietuvai Klaipēdu.” Tas pievērsis arī vēsturnieka Edgara Engīzera uzmanību. “Ikkatrs pamatskolēns zinās, ka Otrais pasaules karš sākās 1939. gada 1. septembrī ar nacistiskās Vācijas uzbrukumu Polijai, kas sekoja 23. augustā noslēgtajam Molotova–Ribentropa paktam,” norāda vēsturnieks. Viņš pieļauj iespēju, ka mēģinājumi publiskajā telpā izplatīt viedokli, ka arī 1939. gada marta notikumi ir risinājušies Otrā pasaules kara ietvaros, varētu tikt veikti ar mērķi mazināt Molotova–Ribentropa pakta lomu kara sākumā. “Tiek radīta neskaidrība par to, ar kuru notikumu tad īsti sākas Otrais pasaules karš, un līdz ar to – uz kura pleciem gulstas atbildība par šā kara izraisīšanu? Turklāt šāda informācija ir maldinoša arī skolēniem, kam eksāmenos un ieskaitēs ir jāatbild konkrēti jautājumi par Otrā pasaules kara sākumu,” norāda Engīzers.

Raksta turpinājums un FOTO no sabiedriskā transporta nākamajā lapā!

Iesaki šo rakstu citiem!

Leave a Comment