UZVARA! Ostapenko liek panervozēt un iekļūst Vimbldonas tenisa čempionāta ceturtdaļfinālā!

Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko pirmdien ļoti nervus kutinošā cīņā iekļuva Vimbldonas čempionāta ceturtdaļfinālā, turpinot savu uzvaras gājienu “Grand Slam” turnīros.

Vimbldonas astotdaļfinālā Ostapenko, kas izlikta ar 13. numuru, divu setu cīņā ar 6-3, 7-6 (8:6) pieveica ukrainieti Jeļinu Svitoļinu (turnīra ceturtais numurs). Ukrainas tenisiste cīņas gaitā atspēlēja septiņas mačbumbas, bet Ostapenko uzvaru guva ar astoto mēģinājumu.

Tagad nākamajā kārtā Ostapenko tiksies ar amerikāņu veterāni Venusu Viljamsu (10. numurs) vai horvātieti Anju Konjuhu (27. numurs).

Pēc šīs uzvaras Ostapenko sev nodrošinājusi 430 punktus pasaules ranga ieskaitē, kas viņai ļaus nākamnedēļ pirmo reizi karjerā iekļūt WTA pasaules ranga labāko desmitniekā.

Ostapenko droši iesāka maču, laužot pretinieces serves geimu, bet vēlāk panāca arī 4-1. Lai gan Ostapenko zaudēja savu serves geimu, turpinājumā Latvijas tenisiste neatdeva iniciatīvu un uzvarēja pirmo setu.

Pārlieciošu sniegumu Ostapenko demonstrēja otrā seta pirmajos septiņos geimos, laužot pretinieces servi un panākot 5-2. Jau nākamajā geimā, servējot pretiniecei, Ostapenko bija pirmā iespēja uzvarēt visu spēli, bet Svitoļina atspēlējās. Ukrainas tenisiste uzvarēja šo savas serves geimu, tad lauza Ostapenko serves geimu un vēl pēc brīža panāca 6-5 savā labā.

Nonākusi sarežģītā situācijā, Ostapenko nesalūza un emocionāli uzvarēja pretinieces serves geimu, izlīdzinot rezultātu 6-6. “Tie break” izspēlē Ostapenko arī nācās atspēlēties, ko viņa paveica, un mirkli vēlāk ar astoto piegājienu uzvarēja visu maču.

Avots: Delfi.lv