Absurds! Jēkabpilī kontroliere no autobusa izmet mazu, saslimuši meiteni viņai nezināmā pieturā!

Ar Jēkabpils ziņu portālu “radio1.lv” sazinājās jēkabpiliete Līga un pauda sašutumu par to, ka viņas 11 gadīgo meitu biļešu kontroliere šodien izsēdināja no 5. maršruta autobusa, nepagaidot kamēr bērns somā sameklē un viņai uzrāda biļeti, vēsta portāls “radio1.lv”.

Līga sacīja, ka meita brīvdienās saslima un viņa kopā ar bērnu šodien devās uz poliklīniku pie ģimenes ārsta, kur meitenei noteikts ambulatorais ārstēšanās režīms. Bērnam, esot poliklīnikā, arī paaugstinājusies temperatūra.

Pēc tam abas ar piektā maršruta autobusu, kas no pieturvietas “Poliklīnika” atiet pulksten 11.20, devušās prom, Līga, lai dotos uz darbu, bet meita mājās. Līga izkāpusi pieturvietā “Vecpilsētas laukums” un devusies uz darbu, savukārt meitai bijis jābrauc līdz pieturvietai “Dārzu iela”. Lai nepazaudētu, meita biļeti ielikusi somā.

Pieturvietā “Meža iela” iekāpušas kontrolieres, meita būdama slima, ar temperatūru un sliktu pašsajūtu nav varējusi tik ātri atrast biļeti, kā arī satraukusies, ka neizdodas atrast un sākusi raudāt. Kontroliere nav gaidījusi kamēr bērns nomierinās un atrod biļeti un ziemas laikā raudošu, slimu bērnu izsēdinājusi no autobusa pieturvietā “Akurātera iela”.

Meita zvanījusi Līgai jautājusi, ko tagad darīt, jo no pieturvietas, kur izsēdināta kājām ceļu uz mājām nezinot kā atrast, un viņai nav bijis arī naudas, lai brauktu ar nākamo autobusu. Līgai palīdzējusi kolēģe, kas ar savu transportu, aizvedusi viņu pie meitas un nogādājusi to mājās, kur meita nomierinājusies un atradusi, kurā somas kabatiņā bija ielikusi biļeti.

Attēlā Līgas portālam Radio1.lv, kā pierādījums atsūtītā meitas somiņā atrastās biļete.

Līga ir neizpratnē kā kontrolieres var izsēdināt mazu, raudošu meiteni no autobusa, nepagaidot, kamēr bērns sameklēt biļeti?

Tāpat arī pārsteidzot citu pasažieru vienaldzība šajā situācijā, kas nav iejaukušies un aizstāvējuši mazo meiteni.

Radio1.lv sazinājās ar SIA “Jēkabpils autobusu parks” direktoru Jāni Ščerbicki un lūdza komentēt šo situāciju.

Jānis Ščerbickis sacīja, ka ir nepatīkami pārsteigts par šādu kontrolieru rīcību, jo uzņēmumā, atsaucoties uz līdzīgiem gadījumiem citviet Latvijā, tajā skaitā arī uz gadījumiem ar traģiskām sekām, kontroles dienestam esot vairākkārt uzsvērts, ka bērni ir īpaši pasažieri un tiem ar vai bez biļetes jānonāk galapunktā. Nav pieļaujams, ka mazu bērnu izsēdina no autobusa tam nezināmā pieturvietā, turklāt vēl ziemas laikā un šajā gadījumā – vēl arī saslimušu bērnu. Jānis Ščerbickis uzsvēra, ka noteicošais ir bērnu drošība, nevis braukšanas biļete. Runājot par šiem gadījumiem Jēkabpils autobusu parkā allaž tiekot uzsvērts, lai kontrolieres iedomājoties savu bērnu tā vietā, kurš tiekot izsēdināts un norādīts, ka bērnus nedrīkst izsēdināt pirms pieturvietas uz kuru viņi brauc.

Jānis Ščerbickis uzsvēra, ka šis atgadījums tiks izmeklēts un vainīgie saukti pie atbildības. Radio1.lv informēs par šī atgadījuma izmeklēšanas gaitu SIA “Jēkabpils autobusu parks” un ziņos par rezultātu.

Avots

Iesaki šo rakstu citiem!

RB Author

Comments

  Zirks

  (13/02/2018 - 17:05)

  Kāpēc netiek nosaukts kontrolieres vārds. Tautai savi varoņi jāzina.

  Zirks

  (13/02/2018 - 17:06)

  Un cerams , ka šī censone no darba ir atlaista.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *