„Atjaunojamā enerģija”: Kā Reizniece-Ozola ar Nacionālo apvienību valsti apzaga!?

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) arī nākamās valdības kodolu vēlētos veidot ar Nacionālo apvienību (NA) – tā pērnā gada nogalē izteicās vairāki ZZS vadošie politiķi. Jāsaka – nav brīnums, jo, laužot tādu tandēmu, izjuktu kārtējā valsts apzagšanas shēma un nezin vēl ar ko tas var beigties.

Runa šoreiz ir par sistemātisku krāpnieku un nodokļu parādnieku piesegšanu koģenerācijas staciju un attiecīgi obligātās iepirkumu komponentes (OIK) jomā, portālā “Pietiek” raksta jurists Aleksejs Ovods.

Nabaga “Saskaņas” deputāts Ivars Zariņš, kurš cītīgi pūlas “rakt” zem “Vienotības” ekonomikas ministra Arvila Ašeradena, kura vaina šajā gadījumā ir visai nosacīta… Citur vajag skatīties, Zariņa kungs! Lai gan arī koalīcijā…

Viss sākās 2005.gada vidū, kad Saeima pieņēma Elektroenerģijas tirgus likumu, no kura izriet, ka valstīm ir jāveicina elektroenerģijas ražošana no atjaunojamiem energoresursiem. Sākās: sākumā mazie HES, vēlāk vēja parki, visbeidzot – koģenerācijas stacijas.

Sistēma nav sarežģīta – valsts no privātiem uzņēmumiem iepērk atjaunojamo energoresursu enerģiju par dubultu tarifu, subsidējot privāto biznesu, bet maksā par to visi Latvijas iedzīvotāji, kuriem rēķinos ik mēnesi ietvertā obligātā iepirkuma komponente veido ap 30% no rēķina summas. Turklāt rīcības attaisnošanai veikli tiek piesaukta enerģētiskā neatkarība – un nekas, ka lielā daļā gadījumu vienkārši tiek dedzināta no Krievijas iepirktā dabasgāze. Starp citu, no 563 Ekonomikas ministrijas datubāzē iekļautajiem uzņēmumiem koģenerācijā dabasgāzi izmanto vai izmantoja 86 jeb 15%.

Tajā laikā un pat vēl no agrāka laika par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) vadītāju bija tagadējais Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš visus deviņus savas ministrēšanas gadus (2002.-2011.) pārstāvēja ZZS. Gadu pēc tam, kad Vējonis bija sācis darbu VARAM, viņa komandai pievienojās Jurijs Spiridonovs, kurš līdzās Vējonim arī nostrādāja deviņus gadus un uzkalpojās līdz VARAM valsts sekretāra vietniekam (2003.-2012.).

Kā liecina VARAM nolikums, tad ministrijas uzdevumos ietilpst izstrādāt politiku vides aizsardzības jomās, tajā skaitā vides kvalitātes uzlabošanā, dabas resursu saglabāšanā un ilgtspējīgā izmantošanā, klimata politikā, vides investīcijās un citās saistītās jomās, kas skar arī atjaunojamās enerģijas izmantošanu.

Raksta turpinājums nākamajā lapā!

Iesaki šo rakstu citiem!

COMMENTS

  • <cite class="fn">Valentīna Saleniece</cite>

    Izlasot aprakstu par mūsu augstāk stāvošo amatpersonu izdarībām “Latvijas labā”,saprotu,ka šī ir cīņa ar vējdzirnavām.
    Tad jau vairs nebūs par ko balsot šī gada rudenī,jo gandrīz vai visas amatpersonas ir “sašmucējušās”.

Leave a Comment